W moim życiu zawsze obecne były koty pierwsza rasową koteczka która zamieszkała w naszym domu była przepiękna koteczka perska zwana Zuzą. Zuzia była z nami przez 18 lat odeszła spokojnie zasypiając w swoim legowisku otoczona wielką miłością . Teraz najstarsza 15 letnią cudną  koteczka jest Joga rasy Neva Masquerada  oraz koteczka rasy Norweski Leśny Emi która ma 12 lat obie dziewczyny są kastratkami. To one najpierw witają nowe koteczki które przybywają do naszego domu, to one pokazują maluszkom ze nie do wszystkich kotów należy podchodzić tak samo, ale też potrafią być bardzo opiekuńcze w stosunku do kociąt.

Nasza hodowla kotów brytyjskich krótkowłosych rozpoczęła się w 2012 roku  od przybycia pięknej niebieskiej koteczki Dagaz z hodowli Diamiland po domowemu zwana Brikusią . To ona wprowadzała nas w tajniki tej rasy ich wyglądu, zachowań , upodobań, charakteru.  Okazało się jednak że nasza niebieska Brikunia nie znosi wystaw bardzo się stresuje nawet wyjściem do weterynarza , postanowiliśmy ze Brika nie będzie jeździć na wystawy, żeby zaoszczędzić jej stresu. Brika jest mama naszego pierwszego miotu A oraz C  . Obecnie Brika jest kastratką i mieszka razem z nami.

Po wielu przemyśleniach postanowiliśmy poszukać jeszcze jednej koteczki do naszej hodowli szukaliśmy rudej koteczki niestety, albo na nasze szczęście nie mogliśmy takiej znaleźć i pojawiła się na świecie piękna kremowa koteczka Ima w hodowli Mruczysko*PL Pani Doroty z Warszawy . Ima jest jest bardzo delikatną koteczką w pełni ufającą człowiekowi cudownie prezentującą się na wystawach i bardzo gadatliwa potrafi pokazać swoje niezadowolenie kiedy nie mam nas w domu i musiała zostać z cała ferajna J Musia to bardzo troskliwa i opiekuńcza mama. Spełnienie naszych oczekiwań co do wyglądu, charakteru Musia jest cudowna przekochaną koteczką Ima jest mamą miotu B,miotu D oraz F. Musia ma ukończony tytuł  Inter Championa.

Trzecią  koteczką w hodowli jest córcia naszej Briki Aurora . kiedy się urodziła musieliśmy zawalczyć o jej życie, przekonać to mała stworzonko że warto żyć udało nam się w tej chwili to wulkan energii, śmiejemy się czasem mówiąc ze ma takie kocie ADHD wszędzie jej pełno zawsze pierwsza , największy rozrabiak, ale tez ma napady humoru raz jest do serca przytul mnie łagodna jak baranek by za chwilę zmienić się w prawdziwego diabelcaJ. Aurora ma ukończony tytuł Championa. Jest mamą miotu H oraz J obecnie jest kastratką . Mieszka w nowym domku jako jedynaczka i jest przeszczęśliwa.

W 2014 roku przyjechał z dalekiej Rosji nasz czekoladowy kocurek Remy z hodowli YOUR MAJESTY Pani Ludmiły. Bardzo dziękujemy Ludmiła za takiego wspaniałego kocurka. Remik jak go nazywamy w domu to nasz skarb tak opanowanego i zrównoważonego kocurka jeszcze nie miałam J . Idealny pod względem charakteru taki prawdziwy misio, do kotek dżentelmen nic na siłę zawsze śpiewa, mruczy, i grzecznie czeka na gotowość kotki J. Na wystawach ostoja spokoju można z nim zrobić wszystko u sędziów spokojny, zrelaksowany J.   W domu kontroluje wszystko ze stoickim spokojem. Remik jest tatą miotów B, C, D, E, F ,G ,H ,I ,J.

W 2015 roku do naszego domu zawitała przepiękna koteczka Galadriella o umaszczeniu lilowy szylkret. Gala tak jak Remy przyjechała z Rosji z  miasta Tumień . Galutka jak ja zwiemy to ogromny pieszczoch ale z charakterkiem. Uwielbia być na wystawach, zaczepia ludzi i nic sobie nie robi z tego ze jest podziwiana. Śpi zawsze obok łóżka żeby w każdej chwili mogła przyjść do mnie na pieszczoszki nie jest ważna godzina  jak ma na nie ochotę. Jest mama miotów E, G, L.

Również w roku 2015 do naszego domu dotarł piękny kocurek  Conor  w płowym kolorze,  dziękujemy Dorotko za zaufanie jakim nas obdarzyłaś dając nam tego płowego misia. Z małego kocurka wyrósł na dorodnego kocura. Bardzo nie lubi być zamknięty w pokoju pokazuje wtedy jak donośny ma głos. Conor ma zupełnie inny charakter niż Remik jest bardziej zadziorny nie zawsze pokojowo dogaduje się z innymi kotkami.

Chyba już tradycja się staje ze nowe koty przyjeżdżają do nas z Rosji w roku 2016 przyjechała Valpolicella śliczna bicolorka niebieska pokładamy w niej duże nadzieje.  Pola ma ukończony tytuł Championa. Jest mamą miotu I, K, N .

Po długich dyskusjach i wahaniach w naszym domku pozostał cudowny kocurek z miotu D Donatello . To piękny nieodrodny syn swojej mamusi Imy po niej odziedziczył gadanie, piękne oczy, cudowny kolor futra i cudowny charakter J po tatusiu Remiku ma charakter takiego misia uległy spokojny , wspaniale prezentuje się na wystawach zachwyca kolorem futra dużą muskulaturą ciała. Donatello ukończył tytuł Championa . Jest tatą miotu L,

Pozostał również kocurek urodzony w naszej hodowli Easy, to syn naszej Galutki i Remika. Easy ma ukończony tytuł Championa jest tatą miotu K oraz N

Zdecydowaliśmy również ze zostaną z nami 2 kotki Francesca oraz Ima-Krówka. Francesca jest mamą miotu M. Obie dziewczynki ukończyły tytuł Championa.

WAŻNE

Zanim kupisz kota ….

Porozmawiaj ze wszystkimi domownikami czy rzeczywiście wszyscy domownicy tego chcą. Najważniejsze dla nas jest to aby nasze kocie dzieci trafiły do rodzin które będą w stanie zapewnić im miłość i opiekę do końca życia. Decyzja o zakupie kota musi być dobrze przemyślana, chcemy mieć pewności ze przyszli opiekunowie zdaja sobie sprawę z wyrzeczeń jakie ich mogą czekać w związku z posiadaniem kota w domu. Że dołożą wszelkich starań oby zapewnić kotu karmę dobrej jakości odpowiednią opiekę weterynaryjną oraz poświęcą kotu duuuużo czasu i uwagi.

Kociak opuszcza hodowle….

Nasze kocięta od pierwszych chwil otrzymują od nas całe morze miłości , uczestniczą w codziennym życiu są przez nas przytulane brane na ręce, maja fachową opiekę weterynaryjną. Opuszczając hodowlę są 3 krotnie odrobaczone, 2 zaszczepione. Posiadają mikrochip (unikatowy numer). Kocięta do nowych domków z przeznaczeniem „na kolanka” do kochania są poddane zabiegowi kastracji. Z nowym opiekunem podpisujemy umowę kupna-sprzedaży kociaka. Chcemy mieć stały kontakt z opiekunem, żeby śledzić dalszy rozwój naszych maluchów. Nowym opiekunom podpowiemy gdzie robić zakupy na przyjęcie nowego domownika, gdzie przyjmują dobrzy specjaliści . Zawsze służymy radą i pomocą.

Warunki rezerwacji kociaka ….

Warunkiem rezerwacji kociaczka jest wpłata zadatku w wysokości 700 zł na konto hodowcy . Po wpłynięciu zadatku kociak ma status ZAREZERWOWANY i nie będzie oferowany innym zainteresowanym. W przypadku rezygnacji kupującego zadatek nie podlega zwrotowi . Zastrzegamy sobie prawo do odmowy sprzedaży kociaka w momencie kiedy kupujący nie spełnia naszych oczekiwań wówczas zadatek zwracany jest w całości. NIE SPRZEDAJEMY KOTÓW NA RATY !!!

Przy odbiorze kociaka nowi opiekunowie otrzymają

·         Pięciopokoleniowy rodowód FIFE uznawany na całym świecie, potwierdzający czystość rasy kociaka

·         Książeczkę zdrowia lub paszport ( gdy kociak ma domek poza granicami Polski) ze wszystkimi odrobaczeniami oraz szczepieniami

·         Umowę kupna –sprzedaży

·         Wyprawkę (karmę , zabawki, drapaczek, kocyk z zapachem domku oraz inne przydatne akcesoria)

·         Informację o podstawowych potrzebach żywieniowych , pielęgnacyjnych oraz zdrowotnych

·         Rabat na zakupy w sklepie zoologicznym, Rufi-drapaki, Hubuform

·         Wgląd do badań rodziców

·          

Każdy kociaczek opuszczający nasz dom jest w pełni zsocjalizowany, nauczony czystości oraz korzystania z drapaka :)